Itališkas citrininis pyragas su ryžiais

Tikriausiai, pati nebūčiau sugalvojus pasigaminti desertą iš ryžių, jei ne “52 skanios savaitės” ir jų savaitės iššūkis. Gavosi tikrai skanus pyragas. Bet, manau jis labiau tiktų pusryčiams, negu kaip desertas prie kavos 🙂

vienos citrinos žievelė
100 g sviesto
0.5 a. š. druskos
1 l pieno
1 v. š. miltų (kepimo formos pabarstymui)
140 g cukraus
2 kiaušiniai
200 g apvaliųjų ryžių
1 a. š. vanilinio cukraus
100g spanguolių (originaliam recepte buvo juodieji serbentai)

Puode storu dugnu užvirinam pieną, sudedam į jį ryžius ir pasūdom. Laukiam, kol užvirs. Suberiam vanilinį cukrų, išmaišom, sumažinam ugnį ir verdam apie pusvalandį, arba iki tol kol ryžiai suminkštės ir sugers visą pieną.

Kol ryžiai verda, mažame puode užverdam spanguoles su romu. Nukeliam nuo ugnies ir leidžiam pastovėti, kad uogos sugertų kuo daugiau romo.

Kepimo formą ištepam kepimo formą sviestų ir pabarstom miltais.

Ryžius nukeliam nuo ugnies, sudedam beveik visą cukrų (paliekam 1 v.š.), citrinos žievelę ir likusi sviestą. Puodą su ryžiais įdedam į indą su lediniu vandeniu, kad greičiau atšaltų. Kai košė atšąla įmaišom uogas ir romą.

Kiaušinius suplakam iki putų ir sumaišom su ryžiais. Sudedam visą masę į kepimo formą, pabarstom likusiu cukrumi ir kepam iki 160 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie valandą, arba kol gražiai apskrus.

Skanaus 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.