Šokoladinis pyragas

Pastaruoju metu beveik nieko nerašiau, bet tai nereiškia, jog man nebepatinka gaminti, tiesiog taip susiklostė aplinkybės :). Tačiau nuojauta man kužda, jog aš „grįžau“… :).

Šiandien pasidalinsiu šokoladinio pyrago receptu, gan paprastu ir daug kartų išbandytu, todėl net keista, kad iki šiol ir Viktorija, ir aš jį nuo Jūsų slėpdavome :))). Dabar net negalėčiau pasakyti, kaip šis receptas atsirado mano užrašuose…bet aš džiaugiuosi, kad tai įvyko. Jeigu nebūtų citrinų pyrago, galėčiau drąsiai teigti, jog šis – mano vizitinė kortelė. Jeigu ne visi, tai bent jau dauguma žmonių, su kuriais bendrauju – pyragą ragavo, gyrė ir recepto prašė :). Ką gi, užteks reklamos, pats laikas receptui (nurodyta dviguba porcija):

  • 400 g juodojo šokolado
  • 120 g cukraus
  • 150 g sviesto
  • 100 g miltų
  • 150 g lazdyno riešutų
  • 5 kiaušiniai
  • 0.5 a. š. kepimo miltelių

Atskiruose induose ištirpinti šokoladą ir sviestą, duoti jiems šiek tiek atvėsti. Lazdyno riešutus pakepinti, nulupti odelę (tą dalį, kurį lengvai nusiima patrynus riešutą tarp pirštų) ir vos vos pasmulkinti.

Kiaušinius išplakti su cukrumi, supilti sviestą ir plakti dar 1 minutę. Sudėti persijotus miltus, kepimo miltelius ir šokoladą, labai gerai išmaišyti, kas šokoladas tolygiai susimaišytų su tešla. Įberti riešutus, dar kartą viską išmaišyti ir gautą masę supilti į kepimo popieriumi išklotą formą.

Kepti ~40 minučių (pyrago vidus turi likti šiek tiek drėgnas) iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

Kol pyragas karštas, puikiai dera su mėtiniais ledais, o atvėsintas – tiesiog beprotiškai skanus :).

Deja, nuotraukom turėjau vos kelias minutes, todėl esu jomis labai labai nepatenkinta :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.