Saldu, sūru ir šokoladas

Jau seniai žinoma, kad subtilus druskos žiupsnelis ir šokoladas puikiai papildo vienas kitą, todėl apsidžiaugiau kai “Karūna” pasiūlė išbandyti naujus šokoladus su sūriais priedais. Pieninis šokoladas su karamelizuotais sūdytais migdolais labai patiko. Sūrumo lygiai tiek kiek reikia, jis būtų tiesiog tobulas, jei migdolai būtų skaldyti didesniais gabaliukais, bet ir taip yra labai skanus. Antras – pieninis šokoladas su sūrias kukurūzų traškučiais irgi skanus, bet sūrumo jame aš beveik nepajutau. Pažiūrėjau sudėtį, abiejuose šokoladuose druskos kiekis yra vienodas. Tikriausiai, traškučiuose ji yra mažiau juntama dėl to, kad tolygiai pasiskirsto tešloje, o migdolai joje apvolioti.

Jei Jūsų mamos yra pieniško šokolado mėgėjos, šis šokoladas būtų joms puiki dovana, artėjančios Motinos dinos proga. Bet dar geresnė dovana būtų Jūsų rankomis iškepti šokoladiniai sausainiai (juos irgi galite paskaninti žiupsneliu druskos). Juk kas gali būti skaniau už labai sodraus šokoladinio skonio, ne per saldžius, minkštus, su traškiais kakavos pupelių gabaliukais sausainius.

MotinosDiena_Viktorija_3small

25 sausainiams reikės:

  • 1/8 st. kakavos pupelių (galima keisti kapotu juoduoju šokoladu)
  • 110 g kambario temperatūros sviesto
  • ¾ st. tamsiai rudo muskovado (muscovado) cukraus
  • 1 kiaušinio
  • 1/3 st. nesaldintos kakavos
  • 1½ st. miltų
  • žiupsnelio druskos
  • ¼ arb. š. kepimo miltelių

Nuo kakavos pupelių nuimkite luobeles. Pupeles smulkiai sukapokite.

Kambario temperatūros sviestą išplakite su cukrumi. Įmuškite kiaušinį, dar kartą gerai išplakite. Suberkite kakavos miltelius, kakavos pupeles ir išmaišykite.

Kitame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir druską. Po truputį berkite miltus į sviesto mišinį ir minkykite tol, kol tešla taps vientisa. Iškočiokite
penkių centimetrų storio volelį, įvyniokite jį į maistinę plėvelę ir įdėkite kelioms valandoms į šaldytuvą.

Atšalusią ir sutvirtėjusią tešlą supjaustykite pusės centimetro storio riekelėmis. Sudėkite jas į kepimo popieriumi išklotą skardą (galite užbarstyti po mažą žiupsnelį druskos) ir kepkite 8–11 minučių iki 180°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje.

Skanaus! 🙂

MotinosDiena_Viktorija_11small

MotinosDiena_Viktorija_15small

Receptas ruoštas žurnalui “Debesys”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.