Citrininis kremas

Beklaidžiojant po kulinarinius blogus, jau kelis kartus akys užkliuvo už citrininio kremo receptų. Nuotraukose jis atrodo taip viliojančiai… Bet niekaip neprisiruošdavau jo pagaminti. Gerai, kad neseniai ruošiau pasisėdėjimą gamtoje ir prisipirkau per daug citrinų gėrimams. Iš likusių gavosi puikus kremas 🙂 Jį galima būtų naudoti tortams, bet man labai skanu buvo valgyti tiesiog užsitepus ant sausainio 🙂

Indeliui (200ml) kremo reikės:

  • 3 kiaušinių
  • 1/3 puodelio šviežių citrinų sulčių
  • 2 v. š. tarkuotos citrinos žievelės
  • 1/2 puodelio cukraus
  • 1/2 a. š. druskos
  • 50 g sviesto

Kremą verdame ant vandens vonelės tam, kad kiaušiniai nespėtų greitai išvirti ir nesusidarytų gumuliukų. Tam paimame puodą, pripilame į jį vandens ir įdedame karščiui atsparų dubenį taip, kad jo dugnas neliestų vandens.

Visus ingredientus reikėtų paruošti iš anksto, nes verdant, kremą reikia visą laiką maišyti.

Taigi, užkaičiame puodą. Kol vanduo šyla, įmušame į dubenį kiaušinius ir plakame juos šluotele iki vientisos masės. Kai vanduo užverda, supilame citrinos sultis, įdedame tarkuotą žievelę bei suberiame cukrų ir druską. Plakame toliau. Kai kremas pradeda tirštėti, šluotelę pakeičiame į medinį šaukštą. Maišome tol, kol kremas taps norimos konsistencijos. Nuimame nuo ugnies.

Jei kremas gavosi su gumuliukais, nepergyvenkit, tiesiog pertrinkit jį per sietelį.

Šiek tiek atvėsiname kremą ir sudedame gabaliukais supjaustytą sviestą (jis apsaugos nuo plėvelės susidarymo). Maišome kol sviestas ištirpsta.

Skanaus 🙂

Receptas iš čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.