Pagalvojau, kad greitai galėsiu pradėti rašyti naują rubriką – linksmas mažųjų gyvenimas. Paskutinis nutikimas vadintųsi – “geležinė logika”. Mažajai I. dar nėra dviejų, bet ji kuo puikiausiai viską supranta ir kartais stebina savo loginėmis išvadomis. Neseniai buvau pas savo tėvus, jau ruošėmės važiuoti namo ir aš pradėjau krautis daiktus. Susidėjau dėžutę naminių pomidorų, pasidėjau prie įėjimo, kad nepamirščiau. Pasiėmiau į rankas antrą dėžutę, ruošiausi dar kažką pasiimti. Bet mažoji I. pareikalavo, kad atiduočiau dėžutę jai. Mane sudomino, kam ji jai reikalinga, todėl daviau. Ir ką gi Jūs galvojat, ji nuėjo į kambarį, prisikrovė pilną dėžutę žaislų ir padėjo koridoriuje prie mano pomidorų 😀 Nieko nepasakysi – geležinė logika 😀
Bet grįžtam prie blynų. Kai pirmą kartą, sumasčiau juo kepti be kiaušinių, ėjau lengviausiu keliu. Kepiau tuos, kurių receptą, pirmą išmetė Googl’as. Gavosi neblogi, purūs blynai, bet man pasirodė sausoki. Todėl pradėjau eksperimentuoti ir po kelių kepimų, atradau man blynus, kurie patiko man ir visai šeimynai.
Taigi, turim bazinį blynelių receptą, kurį galime keisti. Štai Jums keli įdomesni variantai:
- Vietoje 100 g jogurto, įmaišykite 100 g moliūgų tyrės arba tarkuotų morkų, cukinijų, obuolių.
- Supylę tešlą į keptuvę, išdėliokite ant jo paviršiaus šaldytas mėlynes arba bananų, obuolių, kriaušių gabaliukus.
Blynams (3 – 4 porcijoms) reikės:
- 450 g natūralaus jogurto
- 3 v. š. cukraus
- 2 a. š. kepimo miltelių
- 1 a. š. sodos
- žiupsnelio druskos
- 1/2 stiklinės pieno
- 4 v. š. aliejaus/lydyto sviesto
- 1 ir 1/4 stiklinės miltų
- 20 g sviesto
Jogurtą išmaišome su cukrumi, kepimo milteliais, soda ir druska. Supilame pieną, gerai išmaišome. Beriame miltus po ketvirtadalį stiklinės. Kiekvieną kartą gerai išmaišome, kad neliktų gumuliukų. Supilame aliejų, dar kartą išmaišome. Tešla turi gautis šiek tiek tirštesnė, negu blynams su kiaušiniais.
Įkaitiname keptuve ir išlydome joje sviestą. Išsilydžiusi sviestą supilame į tešlą ir gerai išmaišome. Pilame į keptuve po šaukštą tešlos ir kepame ant mažos ugnies. Apverčiame tada, kai visas blyno plotas pasidengs burbuliukais ir nekepta blyno pusė sutvirtės, nes kitaip bus sunku apversti.
Skanaus 🙂
I really appreciate what you post. You have a new subscriber now.