Ciabatta

Man patinka tokios dienos, kai nosį kandžioja šaltukas, bet skaisčiai šviečia ir netgi šiek tiek šildo saulė. Smagu apsiauti pačiūžas ir prisiminti vaikystę. Ypač kai tai galima padaryti ne po stogu su milijonu žmonių, o gamtoje ant užšalusio tvenkinio! Puiki šiandien buvo diena 🙂 Linkiu ir jums tokių pačių! Nesušalkite. Po dienos gamtoje, išsivirkite sriubos ir išsikepkite ciabatą (arba kaip sako VLKK čiabatą).

Įmaišui reikės:

 • 190 g miltų (550 tipo)
 • 190 ml vandens
 • 1 g šviežių mielių

Visus produktus sumaišome, uždengiame  ir paliekame 12 valandų fermentuotis 21° temperatūroje (iš tikrųjų, nepažiūrėjau kiek pas mus namie laipsnių, bet buvo pakankamai šilta. Tiesiog palikau įmaišą pastovėti per naktį).

Tešlai reikės:

 • viso įmaišo
 • 310 g miltų (550 tipo)
 • 190 ml vandens
 • 10 g druskos
 • 2 g šviežių mielių
 • 15 g alyvuogių aliejaus

Į dubenį sukrečiame įmaišą, įpilame 150 ml vandens bei aliejų ir lėtai maišome apie 2 minutes (maišiau elektriniu plaktuvu). Suberiame 30 g miltų ir  maišome dar 1 minutę.

Plaktuvo antgalius pakeičiame minkymo kabliais, suberiame 280 g miltų ir mieles. Minkome tešlą lėčiausiu greičiu 2 minutes. Uždengiame ir leidžiame 30 minučių pailsėti.

Suberiame druską ir minkome lėčiausiu greičiu 10 minučių.

Po truputį pilame į tešlą likusius 40 ml vandens ir minkome dar 10 minučių. Perkeliame tešlą į lengvai aliejumi išteptą indą, uždengiame ir leidžiame 3 val kilti (rašo, kad namie turi būti apie 24 laipsnius. Na, gal žiema ir nėra pats tinkamiausias laikas, bet kaip jau sakiau, pas mus namie šilta, nors 24 gal ir nėra).

Pakilusią tešlą išverčiame ant gausiai miltuoto stalo, padaliname į dvi dalis ir miltuotomis rankomis bandome susukti iš jų pailgus kepaliukus (tešla gaunasi labai minkšta, bet gausiai pamiltavus rankas, viskas puikiai gaunasi). Perkeliame kepaliukus ant kepimo popieriumi išklotos skardos, uždengiame ir paliekame 1 valandą pakilti.

Orkaitę įkaitiname iki 230° ir kepame apie 30 minučių (recepte buvo parašyta, kad kepimo pradžioje orkaitėje turi būti garai, todėl aš prieš įjungdama orkaitę, įdėjau į apačią skardą su vandenių. Išėmiau ją praėjus 5 minutėms nuo kepimo pradžios).

Skanaus!

Receptas iš Aguonėlės blogo.

14 thoughts on “Ciabatta

 1. aure

  Noriu labai pabandyti. Pirktinė tokia skani, bet kaip prisiruošti pačiai išsikelti… Na bet atostogos dabar, tikiu kad man pavyks 😀 Labai gražios nuotraukos ir labai graži ciabata 🙂

  Reply
 2. Indrė

  Kelis sykius kepiau (dar tuomet gyvavusiems Kepėjams be stabdžių) ir +- likau patenkinta. Nors ir nepavyko taip pat skaniai kaip IKI (man ten geriausi duonos gaminiai), bet neblogas reikalas 🙂

  Reply
  1. Viktorija Post author

   Aš deja, nespėjau sudalyvauti “Kepėjuose be stabdžių”… Kai dabar kepiau, skylutės nesigavo tokios didelės kaip parduotuvėje, bet skonis buvo geras 🙂

   Reply
 3. Dalia, Septyni virtieniai

  man čiabata labai patinka, bet pati dar nekepiau. Kepsiu, tik laiko klausimas.
  Peržiūrėk receptą, ar teisingai nurodytas mielių kiekis. Paprastai pakelyje būna 100 g, tai … į kelias dalis reiktų trupinti pakelį?

  Reply
  1. Viktorija Post author

   Viskas teisingai, mielių čia reikia labai mažai 🙂 Užtat, šiame recepte labai ilgas pirmas kilimas, net 12val. Todėl gaunasi minkšta puri duonelė, kurioje visiškai nesijaučia mielių 🙂

   Reply
 4. Jurga

  kepiau jau du sykius. patiko, ačiū už receptą 😉
  tik galėtų būt daugiau tų skylučių. o šiaip šaunus receptas, tikrai minkšta išlieka kelias dienas 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.