Sūrio tortas (Cheesecake)

Pagaliau išbandžiau šį tortą, apgaulingai lengvą, bet iš tikrųjų sotų desertą :). Pamačiau jį Savaitgalio rendez-vous’e, o vėliau ir Saulėtoje virtuvėje, jaučiau „spaudimą“ ir didžiulį norą išbandyt…


Pagrindui:

 • 225 g sausainių (naudojau Selgą)
 • 100 g riešutų (naudojau migdolus)
 • 100 g sviesto

Įdarui:

 • 500 g mascarpone sūrio
 • 385 g kondensuoto pieno (1 indelis)
 • 1 v. š. medaus
 • 250 g grietinėlės (35-36%)
 • 3 v. š. želatinos
 • 6 v. š. vandens

Papuošimui:

 • cinamono

Riešutus pakepinti sausoje keptuvėje ir susmulkinti elektriniu smulkintuvu, taip pat susmulkinti ir sausainius. Sumaišyti gautas mases su ištirpintu sviestu ir sudėti į folija išklotą kepimo formą (naudojau 28 cm). Suformuoti pagrindą ir kraštelius. Įdėti į šaldytuvą ir pereiti prie įdaro.

Į želatiną supilti vandenį ir palikti išbrinkti. Grietinėlę išplakti ir įmaišyti į ją mascarpone sūrį, kondensuotą pieną bei skystą medų (pakaitinau, kad ištirptų). Ištirpinti želatiną ir siaura srovele supilti į įdarą.

Gautą įdarą supilti į kepimo formą ant sausainių pagrindo, pabarstyti cinamonu ir palikti šaldytuve bent 3 valandoms.

Tikrai skanus tortas, tik kitą kartą tikrai įdėsiu 3 šaukštus želatinos, nes šaltinių nuotraukos teigia, jog įdaras turėtų būti labiau sustingęs :).

11 thoughts on “Sūrio tortas (Cheesecake)

 1. Jurga

  >Aha, pasidavei spaudimui 😀
  Tai, kad normaliai atrodo 🙂 Mano ir nebuvo labai jau sustingęs. Jis toks minkštas. Iš nuotraukos atrodo taip pat.
  Nebuvo per saldu? Sulaukiau komentarų, kad per saldus kai kam buvo 🙂

  Reply
 2. Marija

  >Jurga, per saldu, regis, nebuvo :). Namiškiai dievina mascarpone sūrį, todėl jiems vien dėl to tortas pasirodė tobulas :). O pati valgiau nedaug ir su arbata be cukraus, gal todėl ir nepastebėjau :). Na ir kondensuoto pieno gal nebuvo lygiai 385 g, gamindama vistiek porą šaukštų suvalgiau :).

  Reply
 3. Jurgita & Mindaugas

  >gaminau ir as ,bet man idomu kaip jus imaisete maskarpone i grietineles ir kondensuoto pieno misini .Gal norit pasakyt kad nepasidare gumuliukai ? ir dar noreciau paklaust ,kaip jus sugebejote 6 saukstuose vandens istirpdyti zelatina ,o paskui supilti i mase . Norit pasakyt ,kat d ir zelatina i gabalus nesusoko ? Cia ka parasiau ,tai reikia suprasti kaip sekesi man gaminti pagal jusu recepta .

  Reply
 4. Marija

  >Jurgita & Mindaugai, panašu, kad sekėsi prastai, apgailestauju, bet juk receptas ne mano ir beveik nesiskiria nuo dar 2 nuorodų :).
  Į išplaktą grietinėlę mascarpone sūrį ir kondensuotą pieną įmaišiau be jokių problemų, gumuliukai nesusidarė, o jeigu ir susidarytų, manau, visada išgelbės mikseris.
  Želatiną tam ir buvo palikta išbrinkti, kad nesušoktų į gabalus, kaitinama ant ugnies. Kol želatina neatvėso ji buvo skysta, todėl nuėmus nuo ugnies iškart siaura srovele supyliau į įdarą.
  Jeigu gaminant man iškiltų sunkumų, taip ir parašyčiau.

  Reply
 5. Asta

  >Uuuu, Marija, tobulasis cheesecake'as! :)) Receptas greitai plinta po virtualųjį pasaulį 😀 Man jis taip patiko, taip patiko! Kad negaliu ramiai net į nuotraukas žiūrėt 😀

  Reply
 6. Indrė

  >Man irgi atrodo, kad saldoka turėtų būt, bet jei taip sakai 🙂 ech… Kaip norėtųsi kokio saldėsio, bet namie nieko nėra ir gaminti neteks 🙂

  Reply
 7. Marija

  >Indre, kai noriu ko nors saldaus/skanaus/greito, bet namie nieko nėra – kepu blynus :), dažniausiai net iš skurdžių produktų atsargų galima kažką sukonstruot 🙂

  Reply
 8. Meskiena

  >Super gavosi 🙂 Dėkui už receptuką:) kai gaminau irgi bijojau dėl saldumo, bet kai sustingo tai gavosi tikrai SUPER TRUPER 😀

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.